Osocze bogatopłytkowe z fibryną

Śledzimy uważnie tendencje rynkowe i preferencje pacjentów, aby nasza oferta jak najlepiej przygotowywała Was do podjęcia lub kontynuowania zawodu kosmetologa. Z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej osób poszukuje zabiegów medycyny estetycznej, które jak najmniej ingerują w organizm i pozwalają uzyskać w pełni naturalny efekt. W ten sposób działa między innymi osocze bogatopłytkowe z fibryną, którym posługujemy się w naszej pracy.

Cała procedura polega na pobraniu niewielkiej dawki krwi od pacjenta, a następnie odwirowaniu jej w celu uzyskania bogatych w płytki osocza i fibryny. Otrzymaną substancję podajemy pacjentowi w formie iniekcji, aby nawilżyć, ujędrnić i zregenerować skórę.

W trakcie naszego szkolenia omówimy wszelkie możliwe scenariusze, które mogą Was zaskoczyć podczas wykonywania tego zabiegu. Warsztaty trwają niespełna jeden dzień roboczy (6 godzin), a przekazują kursantom ogromną dawkę wiedzy. Na końcu każdy uczestnik będzie miał możliwość przećwiczyć nabyte umiejętności w praktyce.

Nazwa szkolenia: Osocze bogatopłytkowe z fibryną

Czas trwania: 6h

Cena: 1 800 zł

 

Program szkolenia:

Część teoretyczna: 

1. Wskazania i przeciwskazania do zabiegu 

2. Omówienie różnic w budowie i właściwościach między: 

- osoczem bogatopłytkowym, 

- fibryną bogatopłytkową, 

3. Przygotowanie stanowiska pracy 

4. Zalecenia po zabiegu 

5. Metody iniekcji 

6. Wirówki, systemy do separacji

7. Omówienie: karta pacjenta i zgoda na wykonanie zabiegu 

 

Część praktyczna: 

Samodzielne wykonanie zabiegów omówionych w części  teoretycznej na modelkach. 

 

WAŻNE! Od uczestników wymaga się wcześniejszego ukończenia szkolenia z zakresu Mezoterapii igłowej.

Opcja dodatkowa do szkolenia:

Warsztat z zakresu wytwarzania spersonalizowanego kremu z osoczem bogatopłytkowym w celu kontynuacji pielęgnacji pozabiegowej przez klientkę.

Cena warsztatu: 200 zł