Szkolenie z zakresu zastosowania toksyny botulinowej w kosmetologii

To związek chemiczny, który od dłuższego już czasu znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej – do wypełniania zmarszczek i bruzd, a także opóźniania procesów starzenia się skóry. Choć toksyna botulinowa, ze względu na swoją specyficzną nazwę oraz sposób powstawania, może budzić u niektórych niepokój, stosowane w medycynie estetycznej oraz kosmetologii dawki są na tyle niskie, że nie stwarzają zagrożenia zatrucia. Ważne jest natomiast, aby tego typu zabiegi przeprowadzał doświadczony lekarz lub kosmetolog – dlatego organizujemy specjalistyczne szkolenia.

Szkolenia z zabiegów toksyną botulinową

Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom i uczestniczkom wszystkich możliwości, jakie oferuje toksyna botulinowa w kosmetologii. Można wykorzystać ją do wypełnienia:

- zmarszczek mimicznych,
- lwiej bruzdy,
- zmarszczek na czole,
- kurzych łapek wokół oczu,
- opadającej powieki,
oraz innych defektów estetycznych.

Proponowany przez nas kurs jest szkoleniem podstawowym – do jego odbycia nie wymagamy wcześniejszej pracy z botoksem, wszystko tłumaczymy i pokazujemy od podstaw. Na warsztaty warto zapisać się, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności w praktyce.

Jednodniowy kurs dla kosmetologów

Oferowane przez nas szkolenia trwają niecały jeden dzień. Sześciogodzinny kurs obejmuje dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej zostanie omówiona charakterystyka obszarów zabiegowych, wszelkiego rodzaju wskazania oraz przeciwwskazania. Analizujemy wszystkie etapy zabiegu, dostępne na rynku preparaty oraz ich dawkowanie. Pochylimy nad aspektami prawnymi związanymi z przeprowadzaniem zabiegów toksyną botulinową, a także ważnymi kwestiami formalnymi. Na sam koniec kursanci będą mieli możliwość wykorzystać wszystkie te wiadomości w praktyce, współpracując z udostępnionymi przez nasze centrum modelkami.

Kursy dla kosmetologów odbywają się w małych, kilkuosobowych grupkach w wielu różnych miastach Polski. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, kiedy organizujemy spotkanie w Twojej miejscowości!

 

Nazwa szkolenia: Szkolenie z zakresu zastosowania toksyny botulinowej w kosmetologii

Czas trwania: 6h

Cena: 1 800 zł

 

Program szkolenia:

Część teoretyczna: 

1. Wskazania i przeciwskazania do zabiegu 

2. Omówienie poszczególnych etapów zabiegu, dawkowanie, stosowane preparaty

3. Przygotowanie stanowiska pracy 

4. Zalecenia przed- i pozabiegowe 

5. Omówienie aspektów prawnych

7. Omówienie: karta pacjenta i zgoda na wykonanie zabiegu 

8. Obszary zabiegowe:

- lwia zmarszczka

- zmarszczki poprzeczne czoła

- kurze łapki

 

Część praktyczna: 

Samodzielne wykonanie zabiegów omówionych w części  teoretycznej na modelkach. 

 

WAŻNE! Szkolenie podstawowe. Od uczestników nie wymaga się wcześniejszej pracy z botoksem.